Naše Junior centrum excelence pro kybernetickou bezpečnost je finalistou soutěže IT PROJEKT ROKU 2020

Tato soutěž je každoročně vyhlašovaná Českou asociací manažerů informačních technologií CACIO. Do 18. ročníku této soutěže se přihlásilo 22 projektů. Postoupili jsme mezi 8 finalistů a dvoukolová prezentace rozhodne o vítězi.

Tisková zpráva

Projekt výuky kybernetické bezpečnosti na SŠ Čichnova v Brně se dostal do finále prestižní IT soutěže

Brno 4. března 2021 – Brněnská střední škola Čichnova se dostala do finále soutěže IT projekt roku 2020. Její unikátní výuková laboratoř s videokonferenčním systémem je žákům k dispozici už bezmála rok. Virtuální laboratoř v Brně je nejmodernějším technologickým centrem pro výuku středoškoláků v oblasti kybernetické bezpečnosti v celé České republice.

Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví oslovila porotce soutěže IT projekt roku 2020svým Junior centrem excelence pro kybernetickou bezpečnost a ICT. Brněnská školní laboratoř umožňuje trénink reálných situací, výměnu a sdílení best-practice / know-how komerčního sektoru i akademické sféry a výukových programů. V prostředí centra lze provádět i simulace pro potřeby Business Continuity Management System (BCMS) a správu digitálních práv školy.

„Naše nové výukové centrum poskytuje žákům špičkové podmínky pro získání vysoce ceněné kvalifikace,“ upozorňuje ředitelka školy Olga Hölzlová a dodává: „Absolventi oborů kybernetická bezpečnost i oboru informační technologie a bezpečnost dat patří na trhu práce k nejvyhledávanějším a řada z nich je velice úspěšná i v rámci pokračujícího studia na některé z vysokých škol.“ Centrum na SŠ Čichnova mohou v současnosti intenzivně využívat jak samotní žáci školy studující některý z oborů informační bezpečnosti, tak žáci z ostatních středních škol v regionu.

Dvoukolové klání IT projekt roku pořádá každoročně Česká asociace manažerů informačních technologií (CACIO), která sdružuje vrcholové manažery z oblasti informačních technologií. Do finále se letos dostalo osm soutěžících, jejichž závěrečná prezentace a následná diskuse se členy expertní komise proběhne 4. března. Každému z maximálně tří vítězných projektů bylo uděleno oprávnění používat titul Vítěz soutěže IT projekt roku.

Bližší informace naleznete na: https://www.jcekb.cz/.

O škole:

Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno je progresivní vzdělávací institucí. Výuka zahrnuje obory informační a komunikační technologie, kybernetická bezpečnost, informační a zabezpečovací technika, bezpečnost dat, logistické a finanční služby, bankovnictví a pojišťovnictví.

Žáci studijních technických oborů zde mohou v rámci řádného studia získat mezinárodně platný certifikát síťové akademie Cisco, žákům netechnických oborů škola nabízí příležitost získat mezinárodně uznávaný certifikát EBC*L. https://www.cichnovabrno.cz/

Kontakt:

Ing. Olga Hölzlová
Ředitelka školy
E-mail: olga.holzlova@cichnovabrno.cz
Tel.: 541 123 221, +420 602 821 510
www.cichnovabrno.cz