Kybersoutěž – finále

Velké finále Soutěže v kybernetické bezpečnosti, které každoročně pořádá Centrum kybernetické bezpečnosti z.ú. spolu s mnoha státními, akademickými a profesními organizacemi, se odehrálo 18. dubna 2024 v areálu Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích (VŠTE). A bylo to opravdu něco!

Tento rok finále zúčastnilo 60 nejbystřejších studentů a studentek z celé České republiky, kteří soutěžili v různých věkových kategoriích. Tito nejúspěšnější soutěžící si svou účast ve finále vybojovali v tvrdé konkurenci více než 10 000 studentů v předchozích dvou online kolech.

Finále nebylo jen o soutěžení – čekalo na nás množství zajímavých a zábavných aktivit! V aule VŠTE probíhala učitelská konference zaměřená na digitální technologie, kybernetickou bezpečnost a umělou inteligenci. A to nebylo vše! Následovala odborná bezpečnostní konference, kde se řešila průmyslová bezpečnost a aktuální kybernetické hrozby a trendy. Aby toho nebylo málo, součástí programu byl i oblíbený JOB-FAIR pro studenty a učitele a nespočet odborných workshopů.

Naše „Čichnovka“ měla také svého zástupce! Marek Horáček z KB3B se umístil na skvělém 38. místě! Gratulujeme Marku a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy. Tohle je jen začátek jeho velké kariéry v kybernetické bezpečnosti!