Kriminalisté zničili hackerskou síť Hive, která byla zodpovědná za 1 500 útoků na řadu společností

Němečtí a američtí kriminalisté rozbili hackerskou síť Hive, která byla za poslední rok a půl zodpovědná za více než 1 500 katastrofických kybernetických útoků na společnosti a zařízení po celém světě. Podle německé veřejnoprávní televize ARD pak požadovala výkupné ve výši 130 milionů dolarů (2,8 miliardy Kč). Vyšetřovatelé však odhadují, že celkové škody se pohybují v miliardách dolarů.

Skupina hackerů byla aktivní již několik let a zaměřila se na mnoho různých společností a organizací. Zajímají je zejména společnosti, které pracují s důležitými daty, jako je kritická infrastruktura a zdravotní péče. Ve svých útocích hackeři zašifrovali data napadených společností a poté po společnostech požadovali peníze, aby získali data zpět. Pohrozili také zveřejněním citlivých dat, pokud jim společnosti nezaplatí.

V Německu bylo napadeno kolem 70 společností. Právě tyto útoky vedly k tomu, že úřady byly schopny vystopovat útočníky, pomohly policii zablokovat stránku skupiny na darkwebu a získat informace o hackerech.

Zdroje:

  • https://cyberblog.cz/kriminaliste-rozbili-hackerskou-sit-hive-ktera-stala-za-1500-utoky-na-ruzne-firmy/