6. Zálohování

Zálohujete pravidelně? Pokud ne, vystavujete se riziku, že v případě ztráty dat o ně příjdete nevratně. Domníváme se, že téměř každý z nás již přišel o nějaká svá data, která považoval za důležitá. Pokud některá svá data považujete za důležitá, měli byste je zálohovat, tzn. vytvářet jejich kopie na jiním místě.

V bezpečenostní komunitě existuje pro zálohování „zlaté“ pravidlo 3-2-1. Vaše nejdůležitější data byste měli mít ve třech kopiích. Z toho dvě kopie offline. A konečeně jednu z těchto offline kopií na jiném fyzickém místě.

Naše doporučení

Zálohujte svá data pravidelně. Tím se vyvarujete jejich ztrátě. Zálohovací řešení Acronis® True Image™ WD Edition (https://www.westerndigital.com/cs-cz/support/software/acronis) dokáže klonovat disky, zálohovat operační systém, aplikace, nastavení a všechna vaše data, stejně jako vymazat veškerá již nepotřebná data. Rychle a snadno můžete do stolního nebo přenosného počítače nasadit nový pevný disk a automaticky migrovat operační systém, aplikace a všechna důležitá data, včetně obrázků, hudby a dokumentů.

Navíc tento nástroj obsahuje ochranu proti podezřelým akcím s vaším diskem. Lze jej tedy dobře využít i jako základní ochranu například proti ransomware. V případě zásahu tohoto škodlivého kódu do integrity vašich dat Acronis zasáhne a tuto akci zastaví.

Doporučujeme nainstalovat tento nástroj.

Zdroje: