4. Podezřelé weby a soubory? Co s tím?

Znáte nástroj VirusTotal? Měli byste …

VirusTotal (https://www.virustotal.com/) není jen webová stránka; je to bezpečnostní nástroj, který poskytuje možnost podrobného skenování a kontroly souborů a webových stránek. Tato online služba se stala nepostradatelným pomocníkem pro uživatele, kteří chtějí zjistit, zda jsou jejich soubory nebo webové stránky bezpečné.

Princip fungování VirusTotal spočívá v tom, že uživatel může nahrát soubor nebo zadat URL, a VirusTotal provede podrobný sken pomocí více než 70 antivirových programů. Každý ze skenů poskytuje výsledek, který informuje uživatele, zda je daný soubor či webová stránka považována za bezpečnou nebo zda byla detekována přítomnost malwaru.

Co dělá VirusTotal ještě zajímavějším, jsou komentáře od uživatelů internetu, kteří mohou sdílet své poznatky a varovat před potenciálním nebezpečím. To znamená, že VirusTotal není pouze automatizovaný nástroj; je to také komunitní platforma, kde uživatelé mohou aktivně přispívat k bezpečnosti ostatních.

Naše doporučení

Prevence je klíčovým prvkem kybernetické bezpečnosti. Prověřujte si podezřelé webové stránky nebo soubory pomocí VirusTotal ještě před tím, než se rozhodnete je otevřít. Tato proaktivní opatření vám umožní předejít možným bezpečnostním hrozbám.

Zdroje