23. Kde studovat?

BlueTeamLabs (https://blueteamlabs.online/) – Mnoho úkolů je zdarma. Najdete zde různé analýzy logů, pcap souborů, atd. Nabízí zdarma dva úkoly s využitím boxu dostupného z prohlížeče, kde se naučíte využívat různé nástroje. Přesto doporučujeme zakoupení prémiového účtu, díky kterému získáte přístup k ještě mnohem zajímavějším úkolům a materiálům.

Cisco poskytuje zdarma dva kurzy zaměřené na kybernetickou bezpečnost: Cisco Introduction to Cybersecurity (http://https//www.netacad.com/courses/cybersecurity/introduction-cybersecurity) a Cisco Cybersecurity Essentials (https://www.netacad.com/courses/cybersecurity/cybersecurity-essentials)

my.INE.com (https://my.ine.com/area/3e1aa06f-2e9f-4789-b50d-aa027ad8dcfa)

Cybrary.it (https://www.cybrary.it) poskytuje širokou škálu kurzy a materiálů týkajících se kybernetické bezpečnosti.

TryHackMe (https://tryhackme.com/) – Zdarma, s možností zakoupení prémiového odběru (lze využít studentské slevy), které umožní přístup ke speciálním materiálům, rychlejší servery a neomezený útočný box dostupný z prohlížeče. VPN zdarma.

HackTheBox Academy (https://academy.hackthebox.com/) – Kvalitně zpracované vzdělávací materiály, nicméně zajímavější témata jsou placená. Nabízí studentské slevy.

HackTheBox (https://www.hackthebox.com/) – Složitější „Challanges“ pro ověření znalostí zdarma. Útočný box je také dostupný z prohlížeče zdarma, ale pouze hodinu měsíčně. Pokud by jste chtěli používat tento box doporučujeme předplatné. Též poskytují VPN zdarma.

Hacker101 (https://www.hacker101.com/) – bezplatné kurzy a praktické lekce pro začátečníky i pokročilé.

OWASP Juice Shop – OWASP Juice Shop je pravděpodobně nejmodernější a nejpropracovanější nezabezpečená webová aplikace! Může být použita v bezpečnostních školeních, osvětových demonstracích, CTF a jako pokusný králík pro bezpečnostní nástroje! Juice Shop zahrnuje zranitelnosti z celé OWASP Top Ten (https://owasp.org/www-project-top-ten) spolu s mnoha dalšími bezpečnostními chybami nalezenými v aplikacích v reálném světě! DEMO najdete zde: https://juice-shop.herokuapp.com/. Dostupné z: https://owasp.org/www-project-juice-shop/

Tyto zdroje poskytují široké spektrum možností pro studium kybernetické bezpečnosti, od teorie až po praktické úlohy a výzvy, aby studenti získali komplexní znalosti v oboru.