15. Nejbezpečnější operační systém?

Za jediný nejbezpečnější operační systém je považován ten, který nenainstalujete a nepoužijete. 😀

Ale teď vážně. Není žádným tajemstvím, že každý hledá bezpečný operační systém, který nabízí špičkové soukromí. Pokud používáte systém, který není dostatečně zabezpečený, kdokoli může přistupovat k vašemu systému a získat tak vaše data, jako jsou fotografie, videa, soubory a citlivé finanční informace.

Systémy Linux nabízejí fantastické soukromí a zabezpečení ve srovnání s jinými OS, jako jsou Windows nebo Mac. Pro lepší zabezpečení je tedy nejlepší zvolit systém Linux. Existuje však rozsáhlý seznam zabezpečených distribucí Linuxu a může být obtížné vybrat si jednu.

Naše doporučení

Stejně jako velká část bezpečnostní komunity, považujeme i my za jeden z nejbezpečnějších operační systém operační systém Qubes OS.
Tato distribuce je doporučována pro svou vysokou úroveň ochrany. Qubes OS poskytuje špičkové zabezpečení prostřednictvím izolace, pomocí které můžeme rozdělit různé úkoly do bezpečně izolovaného kontejneru známého jako Qubes.

Tomuto systému důvěřují i renomovaní bezpečnostní experti jako Daniel J. Bernstein, Micah Lee, Christopher Soghoian, Isis Agora Lovecruft, Peter Todd, Bill Budington a Kenn White.

Zdroje: